Ženy se již vrátily ze švýcarského Wettingenu, kde od pátku do pondělí byly součástí evropského klubového poháru Trophy. Turnaj, jenž je po EHL, hned druhou výkonnostní divizí, takže o kvalitu a věhlasné soupeře nebyla nouze. Ve skupině se střetly s italskými Lorenzoni Bra, ukrajinskou Sumchankou a belgickými KHC Dragons. V zápase o umístění se utkaly s francouzským Lambersart, nad kterým s přehledem vyhrály. Ženám chybělo v určitých momentech zápasů i kousek štěstí a nakonec z toho bylo konečné 7. místo. Celkovým vítězem turnaje se staly hráčky KHC Dragons, které titul obhájily stejným stylem, jako minulý rok. V repríze finále přehrály opět výsledkem 1:0 německý Mannheimer HC.

Rakovnické hokejistky, po dlouhé cestě, dorazily do Švýcarska ve čtvrtek v poledne, odpoledne absolvovaly trénink a vše už směřovalo k prvnímu zápasu. O Velký pátek vstoupily rakovnické ženy do turnaje Trophy těsnou prohrou s italským Lorenzoni Bra. Další den čekal na ženy druhý zápas ve skupině, tentokráte se postavily ukrajinským šampionkám ze Sumchanky. Dlouho vyrovnaný zápas nakonec Ukrajinky zlomily ve čtvrté čtvrtině a vyhrály 3:0.

V posledním skupinovém souboji byly soupeřkami rakovnických žen belgické Dragons. Tým hráček s mezinárodními zkušenostmi z reprezentací předvedly naprosto dominantní výkon. Kontrolovaly hru a vytvářely si jednu šanci za druhou, náš tým jim ale nedal nic zadarmo. Hráčky Dragons ukázaly svoji kvalitu a utkání jasně vyhrály.

Do zápasu o celkové umístění proti francouzskému Lambersart vstoupily rakovnické hráčky aktivně a šly si od začátku zápasu za vítězstvím. Hráčky Rakovníka odstartovaly cestu za vysokou výhrou už v 8. minutě zásluhou Kantoříkové. Hattrick si v zápase připsala mladší ze sester Bašových, Karolína. Dva góly si připsala Vorlová a jeden gól do sítě Francouzek přidala Matoušková. Výsledek 7:0 potěšil i hlouček českých fanoušků přímo na stadionu.

Co k jednotlivým zápasům řekl hlavní trenér Martin Seemann?
‚‚S Italkami jsme odehráli vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách, bohužel nás sráželo především velké množství trestných rohů, ze kterých Italky dokázaly vstřelit góly. Škoda, že jsme s tímto týmem hráli hned první zapas, protože si myslím, že v průběhu turnaje bychom dokázali tento tým přehrát. Zápas se Sumchankou byl pro náš tým výbornou zkušeností, kdy jsme mohli změřit síly s takřka národním týmem Ukrajiny. Za mě, jsme duel zvládli perfektně, do poslední čtvrtiny jsme šli s jednogólovým mankem, a tak jsme byli nuceni to na soupeře vytáhnout, bohužel už byla znát i únava a inkasovali jsme další 2 góly. Utkání ovlivnilo i zranění Tománkové, která bohužel opustila zápas se zlomeným prstem.
Třetí zápas proti belgickému Dragons byl pro nás fyzicky náročný a do jistě míry, zápas o sbírání zkušeností a zážitků.
V posledním zápase nás čekal tým z Francie. Taktika byla jasná, vysoký pressing a diktovat tempo zápasu, což se nám dařilo. Po první čtvrtině jsme vedli 3:0 a s přibývajícím časem se nám podařilo přidat další góly. Za vysoké vítězství jsem rád.‘‘

Trenér Martin Seemann byl s průběhem celého turnaje spokojen: ‚‚S výkonem holek na turnaji jsem velmi spokojený, odehrály čtyři opravdu dobré zápasy, ve kterých předvedly až nadstandardní výkony. Měli jsme před turnajem i trochu trable se sestavou. Zranila se nám jedna z opor týmu, Verča Přibíková, dlouhodobě zraněná je Jerijová a na turnaji se nám bohužel zranila i výborně hrající Verča Tománková. Doplnili jsme tým o mladé holky, Sáru Přibíkovou a Nelu Hradilovou, pro které to byly první zápasy za dospělou složku. Velmi rychle se adaptovaly na rychlý dospělý hokej a s každým dalším zápasem jejich výkony gradovaly. Jsou velkým příslibem pro nás tým, protože turnaj zvládly opravdu perfektně. Určitě to byla pro nás velká zkušenost a turnaj nám ukázal, kde ještě máme mezery a na čem je potřeba dále pracovat.
Na závěr bych rád poděkoval všem holkám za výkony, které na turnaji předvedly. Myslím si, že se nemají za co stydět a jsem na ně pyšný. V neposlední řadě bych ještě poděkoval mému realizačnímu týmu – Klárce, Honzovi, Tomášovi, Jarušce a Ondrovi Kounovskému za veškeré úsilí a bez kterých by to opravdu nešlo.‘‘

Své pocity z turnaje nám sdělila také kapitánka Iva Daňková: ‚‚Účast na turnaji pro nás byla životní hokejovou zkušeností. Zahrát si s nejlepšími evropskými týmy, ve čtyřech dnech, čtyři fyzicky nelehká utkání, byla pro nás výzva. Zápasy nám ukázaly, že některým týmům jsme schopné konkurovat. Ty nejlepší nám ale dokázaly, že na našich fyzických schopnostech, technických a taktických dovednostech musíme makat dál. Škoda, že takovéto těžké zápasy nezažíváme v české lize více, to bys posunulo zase o kus blíže k té evropské špičce. Celý tým si zaslouží velkou pochvalu a jsem ráda, že mohu být součástí takového super kolektivu.‘‘

Premiéru za ženy si na poháru odbyly i benjamínci týmu Přibíková s Hradilovou:
‚‚Do prvního zápasu jsme vstupovaly s lehkou nervozitou, přeci jen to byl náš první zápas za ženy vůbec. Celý tým nám ale moc pomohl a snažil se nás uklidňovat. Přestože jsme vyhrály pouze jeden zápas, tak si myslím, že jsme odvedly jako tým skvělou práci a můžeme být na sebe hrdé. Chtěly jsme předvést to nejlepší, co v nás je a být týmu maximálně nápomocný. Jsme neskutečně rády, že si v takto mladém věku můžeme zahrát proti týmům na tak vysoké úrovni. Získaly jsme díky tomu nové zkušenosti, které věříme, že uplatníme dále v budoucnu.‘‘

<dtt>