Reprezentační výběry kluků i holek U16 pod vedením Karolíny Kříženecké se v pozdních nedělních hodinách vydaly do nizozemského Apeldoornu. Na programu byly zápasy s místními kluby a byla tu i možnost porovnat síly s regionálním výběrem. Hráči a hráčky absolvovali v dalších dnech tréninky, které pro ně zorganizovali trenéři ze Sportways.

Do výběru kluků se dostal jen Jiří Kutílek, zatímco v dívčím výběru figurovalo více rakovnických jmen – Sára Přibíková, Míša Staňková, Karolína Ďurišová a Elena Richterová. Nové zkušenosti nasbíral také Tomáš Tran, který byl jeden z trenérů a zároveň plnil roli manažera týmu.

Kluci první zápas proti regionálnímu výběru prohráli 1:3, druhý zápas sehráli proti místnímu Hattem M.H.C., klubu s velmi bohatou hokejovou historií a výsledek skončil 2:3 pro domácí. Dívky odehrály zápasy tři a všechny bohužel prohrály. První zápas se postavily hned regionálnímu výběru, ve druhé a třetím zápase porovnaly síly s místním AMHC Apeldoorn.

Cílem tohoto soustředění bylo především, aby děti získaly nějaké mezinárodní zkušenosti a seznámily se jiným stylem a rychlostí hokeje, než který je k vidění u nás. Svoje pocity s námi sdílel Tomáš Tran, který byl se soustředěním vcelku spokojen: „Jeli jsme do Nizozemska s tím, aby si to děti především užily a zároveň se něco nového přiučily. Pro nás trenéry byla zase nová zkušenost vidět jak se to dělá v zahraničí a některé věci zkusit aplikovat na náš hokej.“

Spokojeností vyzařovala také Sára Přibíková: „Byla to nová zkušenost, která nás v hokeji posunula zase o kousek dál a za kterou jsem velice ráda. Odehrály jsme také tři těžké zápasy, kde jsme poměřily své síly s nizozemskými protihráčkami a užily jsme si též tréninky pod vedením Sportways trenérů.“

<dtt>