V sobotu odehráli muži i ženy finálové utkání na hřišti pražské Slavie. Jak muži, tak i ženy ze Slavie byli po základní části na prvním místě, tudíž měli ve finále výhodu domácího prostředí. Finálová klání přinesla jak radost, tak smutek. Ženy se po 15 letech opět vrátily na trůn, když porazily ve finále na nájezdy pražskou Slavii. Muži se po několika letech dostali do finále, ale zklamali v něm.

ŽENY
SK Slavia Praha vs HC 1972 Rakovník  2:2 (0:2 sn.)

Jako první do boje o zlaté medaile šly rakovnické ženy. Papírovými favoritky byly před zápasem hráčky z Edenu, a proto měly naše ženy o to větší motivaci sesadit červenobíle barvy z trůnu. Vstup do zápasu opět nebyl nejlepší a Slavia si dokázala vytvořit několik trestných rohů, které ale nedokázala proměnit. Slavistický tlak Rakovník ustál. Po špatné rozehrávce slavistické obrany se ocitla v zakončení Vorlová, nemýlila se a poslala rakovnický tým do vedení. Do konce poločasu ještě slavistické hráčky srovnaly zásluhou Novákové.

Ve druhém poločase se vše podstatné odehrálo až v posledních minutách hry. A když minutu před koncem zápasu překonala Hájková brankářku Wittmannovou, vypadalo to s nadějemi na titul dost bledě. Rakovnické ženy ale ukázaly, že jsou v dobrém rozpoložení a stále věřily, že se zápasem mohou ještě něco udělat. Závěrečný tlak přetavily ve trestný roh a Matoušková srovnala.

Na nájezdy udělal trenér Seemann překvapivý tah a vsadil na Grazovou. Ukázalo se to jako dobrá volba. V nájezdech byly úspěšnější naše ženy, když se dokázaly prosadit Přibíková s Daňkovou. Naopak Grazová vynulovala všechny slavistické hráčky a mohlo se začít slavit. Po patnácti letech se vrací trofej pro vítězky do Rakovníka.

S úsměvem na tváři nám Klára Kantoříková potvrdila, že rakovnické ženy fungují dobře jako tým: „Věděly jsme, že to bude těžký zápas, ale byly jsme dobře připravené. Od začátku do konce jsme makaly na 100 % a navzájem se podporovaly. I když jsme dostaly gól na 1:2 minutu před koncem, nepřestávaly jsme věřit. Jsem ráda, že mohu být součástí takového týmu a že jsme po patnácti letech dokázaly prolomit tu „dobu stříbrnou“ a můžeme si odvést tu nejcennější trofej domů. Jsem na nás pyšná.“

MUŽI
SK Slavia Praha vs HC 1972 Rakovník  10:1 (5:0)

Po dlouhé době se dostali rakovničtí muži do finále, ale průběh posledního zápasu sezóny si představovali určitě úplně jinak. V zápase se mužům nedařilo vůbec nic, naopak Slavii vyšlo vše, na co šáhla. V poločase byl stav zápasu už 5:0 pro pražskou Slavii a ač se rakovničtí muži snažili, tak se nedokázali vůbec prosadit. Byla to opět Slavia, která proměňovala jednu šanci za druhou a stále navyšovala své vedení. Čestného úspěchu se dočkali muži ve šestatřicáté minutě zápasu, kdy se z penaltového puntíku nemýlil Trejbal a snížil na 6:1. Do konce zápasu přidali sešívaní další 4 góly a konečný výsledek 10:1 hovoří za vše. Muži utrpěli vysoký debakl a s takovýmto výkonem nemohou být spokojeni.

Jakub Klaban takový debakl ve finále zažil vůbec poprvé: „Zápas nám naprosto nevyšel. Jak v útočném, tak obranném kruhu jsme nebyli vůbec důrazní. Slavia nám udělila lekci z produktivity, když ji tam padalo všechno, co si vytvořili. Chyběla nám hlavně kvalita v zakončení. Byl také vidět velký rozdíl ve kvalitě týmů, oni jsou bohužel trochu jinde. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že si jdeme to utkání užít, odmakat a že můžeme jen překvapit. Ale už to, že jsme se dostali až do finále, je pro nás úspěch. Tudíž tato prohra je pro nás o to více bolestivá.“