Rok 2021 se blíží ke svému konci. Z našeho pohledu to byl další nezapomenutelný, pohárový a kvůli pandemii také velice náročný rok. Pojďme si tedy připomenout události, které se konaly v tomto roce. Vidíme se v roce 2022!

Soutěže a online tréninky pro mládež

S rostoucí další vlnou pandemie byla zpočátku roku zakázána také sportovní činnost a my neměli jinou možnost, než začít s online tréninky. Halové soutěže se minulou sezónu nehrály. Zpočátku to bylo velice náročné jak pro trenéry, tak pro hráče, ale postupem času jsme si na to zvykli a úspěšně to zvládli. My nezůstali ale jen u online tréninků a na každý týden jsme připravili a zveřejňovali různé soutěže. Ať už to byly hokejové, nebo nehokejové. Chtěli jsme, aby se toho zúčastnilo co nejvíce dětí v rámci našeho klubu a vskutku se nám to povedlo. Našim cílem bylo především dopřát dětem nějaký pohyb, když neměly tréninky a celý den trávily jen online výukou u počítačů. Přicházelo nám do zpráv obrovské množství videí s mnohdy neskutečnými, až neuvěřitelnými výkony našich členů a byla radost na to dokola koukat.

Ženské hořkosladké Final Four 2021

Rakovnické ženy vyhrály základní část Extraligy před Pragovkou a Slavii Praha díky lepšímu skóre a mohla tak slavit postup do semifinále. V semifinále, které se odehrálo na domácí půdě, předvedly ženy sebevědomí výkon proti pražské Hostivaři a s přehledem vyhrály 3:0. O den později byl na pořadu dne finálový zápas proti Slavii Praha také na domácím hřišti. Ženy chtěly ukončit nadvládu pražské Slavie a slavit titul. Letošní sezóna tomu velice nasvědčovala, ale Slavia ukázala, že se jí ve finálových bojích s našimi hráčkami daří a letos tomu nebylo jinak. Na straně sešívaných holek stálo také kus štěstí, když dokázaly v nájezdech porazit naše ženy. Zklamané ženy se musely spokojit jen se stříbrnou medailí na krku, ale mohou být na sebe pyšné za to, co dosud dokázaly a kolik do toho muset vložit energie a úsilí. Během finále se také vybralo krásných 20 000 Kč, které bylo věnováno obětem v zasažených oblastech po ničivém tornádu.

Sportways v Rakovníku

Ve spolupráci s ČSPH zažil v Rakovníku svoji premiéru celosvětově proslulý hokejový kemp Sportways. Sportways je nizozemská organizace pořádající hokejové kempy pro mládež. Tréninky jsou vždy vedené proškolenými trenéry. Hlavním cílem Sportways je pomoc hráči v rozvoji své hokejové kariéry a chce se po hráči, aby vydal ze sebe ten nejlepší výkon. Hokejového kempu se z řad rakovnických nadějí zúčastnilo 6 hráčů, další 2 hráči byli součástí trenérského týmu a společně se holandskými trenéry připravovali program.

Další ročník hokejového soustředění, příměstského tábora a tábora v Jesenicích

Na začátku a na konci letních prázdnin jsme uspořádali hokejové soustředění, resp. příměstský tábor. Hokejové soustředění na začátku prázdnin bylo určené především členům našeho klubu, kdežto příměstský tábor byl určený pro všechny a bylo jedno, zda hraje či nehraje pozemní hokej. Konal se také již v pořadí 16. pozemkářský kemp, letos ale ne v Opolenci jako obvykle, nýbrž v nedalekých Jesenicích. Každým rokem postupně rosteme a i letos se zvýšil počet přihlášených dětí, za což jsme velice rádi.

Pohár Eurohockey Club Challenge II

Evropský pohár zavítal letos do malebného Rakovníka. Ženy měly jasný cíl, a to vyhrát turnaj a postoupit do vyšší divize, což se podařilo. I přes všechna úskalí se turnaj uskutečnil a přinesl rakovnickým ženám radost a úlevu zároveň. Všechna utkání v základní skupině vyhrály bez větších problémů a do finálové zápasu vstupovaly jako papírový favorit proti ukrajinskému Kolos Boryspol. Utkání se spoustou štěstí, radostí, slz a gólů, nakonec dopadl dobře a ženy mohly slavit těsnou výhru 2:1 a postup do vyšší divize. Ženy si díky vítězství v základní části Extraligy zajistily pohárové místo i na příští rok, kdy se turnaj bude konat opět v Rakovníku, jen s rozdílem, že budou ženy hrát Challenge I. Už se tedy nemůžeme dočkat!

 

DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU V ROCE 2021!