Minulý týden skončilo Mistrovství Evropy mužů „C“ divize a ve finální nominaci na turnaj nechyběli ani rakovničtí hráči. Česká reprezentace mužů nyní prochází generační obměnou a možnost ukázat svoje kvality dostali i Josef Trejbal a Štěpán Klaban, kteří se vešli do nominace na závěrečný turnaj. Do portugalské Lousady jeli muži s cílem postoupit zpět do divize B, avšak pár dní před turnajem nastaly velmi nepříjemné změny, které spočívaly v tom, že letos nebude nikdo postupovat, ale ani sestupovat.

Skupinovou fází prošli muži bez problémů, když porazili postupně Slovensko 7:0, Portugalsko 2:1 a Litvu 6:0. V semifinále je čekalo Turecko, které dokázali porazit 3:2 a zajistit si místo ve finále proti Bělorusku. Jedinou prohru na turnaji zaznamenali až ve finále, kde podlehli Bělorusku 0:4 a museli se smířit jen se stříbrnou medailí.

„Na turnaj jsme jeli ukázat hlavně to, že patříme výkonnostně výše, než je turnaj v Portugalsku. Můj celkový pocit z turnaje je kladný. I přes to, že jsem ve většině zápasů nebyl se svým výkonem spokojený, byla pro mě obrovská čest hrát poprvé za národní tým mužů na venkovním Mistrovství Evropy. A k tomu s ještě tak skvělou partou, jaká se letos sešla. Cíl pro tento turnaj jsme splnili, a tak se teď můžeme dívat dopředu a začít se připravovat na další turnaje, které nás brzy čekají, řekl Josef Trejbal k premiéře za národní tým na venkovním Mistrovství Evropy.“