HC 1972 Rakovník vs SK Slavia Praha 1:2 sn

Ženy si o den dříve dokázaly poradit v semifinálovém zápase s HC Hostivař 3:0 a dostaly se do finále, které se po 3 letech opět konalo na rakovnické půdě. Na rakovnické hřiště zavítaly obhájkyně titulu z pražské Slavie. V posledních letech z finálových soubojů vycházel vždy lépe tým z pražských Vršovic a platilo to bohužel i letos.

Naše ženy do zápasu vstupovaly jako vítězky základní části a byly alespoň papírovým favoritem. Zápas to byl velmi vyrovnaný se spoustou krásných akcí a příležitostí ke skórování. Rakovnické ženy měly hned několik šancí na to, aby vstřelily první gól zápasu, avšak byla to Slavia, která díky dorážky Kučerové do prázdné brány, dokázala vstřelit první branku, 1:0. Po chvilce byla nařízena penalta v náš prospěch, kterou nekompromisně proměnila Hanzlová a vyrovnala stav zápasu na 1:1. Své další šance měla i Slavia, ale i díky skvělým zákrokům brankářky Mrázové zůstalo skóre stejné. Naše ženy také neměly tolik štěstí v koncovce a doplatily na neproměňování jasných příležitostí, a tak zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které už jsou taková loterie. V nájezdech se více dařilo slavistickým ženám, a tudíž mohly přidat další titul do své sbírky, kdežto na naše ženy zbyly opět jen stříbrné medaile. Na pomyslný vrchol chyběl tedy opravdu jen malý krůček. Letos to sice nevyšlo, ale příští rok je další šance na to, to dokončit.

„Nájezdy už jsou o štěstí a trochu i o náhodě, ale i tak jsem na tým velmi pyšný, jak za výkon ve finále, tak za skvěle odehranou celou sezónu. Hrají krásný hokej, který se dle mého názoru musel líbit, tudíž jim patří velká poklona. Chtěl bych ještě také poděkovat dalších členům realizačního týmu, dodal hlavní trenér žen Martin Seemann.“

„Myslím, že jsme oba zápasy odehrály opravdu dobře. Máme skvělý tým, kde starší hráčky s bohatými zkušenostmi jsou doplněny dravým mládím. V neděli jsme si dokázaly, že se každým rokem posouváme vpřed a stále se zlepšujeme. Narozdíl od minulých let jsme udělaly velký pokrok jak po psychické stránce, tak po fyzické stránce a podaly jsme 100% výkon v obou zápasech. Za tento progres děkujeme hlavně celému našemu realizačnímu týmu a doufáme, že příští rok už ten pohár zvedneme nad hlavu my, doplnila záložnice Tereza Ohnemichlová.“

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat všem fanouškům, kteří přišli podpořit náš tým. Dále děkujeme všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou v rámci dobrovolného vstupné na finálový zápas. Vybralo se symbolických 20 000 Kč, které pošleme na pomoc obci Stebno na Lounsku, jež bylo poničené bouří.

Foto z finále:
David Svoboda – https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/7377906