O víkendu sehrály rakovnické ženy na svém domácím hřišti poslední zápas v základní části Extraligy. Soupeřkami byly hráčky z pražského Hostivaře. Svěřenkyně trenérského dua Seemann-Ostaš již před zápasem věděly, že pokud vyhrají zápas minimálně o 5 gólů, stanou se vítězkami letošní základní části Extraligy, která byla kvůli probíhající pandemii zkrácená.

Hned ze začátku byly rakovnické hráčky velice aktivní v pressingu a díky zesilujícímu tlaku si postupně vytvořily gólové šance, které dokázaly proměnit a vytvořit si tím pohodlný náskok. Do druhé půle zápasu vstupovaly hráčky s tím, že pokud chtějí myslet na vítězství v základní části, nesmějí polevit v tlaku a musejí přidat ještě nějaké góly. Vypadalo to velice nadějně, když hnedka zkraje druhé půlky dorazila míček do brány Přibíková a zvyšovala na 3:0. O několik minut později se skóre opět měnilo, když se do hostivařské sítě trefila Anna Vorlová a skóre bylo už 4:0. Přítomní diváci povzbuzovaly rakovnické ženy jak jen to šlo a vyplatilo se to. V 54. minutě dala na konečných 5:0 svým druhým gólem v zápase velmi dobře hrající mladičká Veronika Přibíková a zajistila tím Rakovníku vítězství v lize a jistotu evropských poháru i v příštím roce.

,,Díky tlaku jsme si od začátku zápasu vybudovali náskok. Věděli jsme ale, že pokud chceme vyhrát základní část a zajistit si první místo a tím i poháry, musíme vyhrát rozdílem pěti gólů. Zápas jsme zvládli velice dobrou kombinační hrou a přidali k tomu i proměňování šancí. Velice dobrý zápas ve vysokém tempu holky zvládly na výbornou a ukázaly, že mají před finálovými boji dobrou formu, dodal trenér žen Martin Seemann.“

Rakovnické ženy díky lepšímu skóre vyhrály základní část a jdou do play-off z prvního místa.
Semifinálový zápas se odehraje na rakovnické domácí půdě, kam zavítají opět soupeřky z pražské Hostivaři.
Finálový zápas se odehraje o den později a pokud se tam probojují naše ženy, uvidíme ho letos na našem domácím hřišti.

Semifinále: HC 1972 Rakovník vs HC Hostivař (sobota 26.6.2021)

Přijďte podpořit naše ženy v semifinálovém zápase proti Hostivaři!