Minulý víkend muži vybojovali zlato v české Extralize, a tento víkend už bojovali v bulharské Varně na PMEZ divize C, neboli tzv. Eurohockey Indoor Club Challenge I. Muži odjížděli na klubový pohár s cílem postoupit zpět do Trophy, tedy o jednu výkonnostní divizi výše. Hned na úvod turnaje je čekal velice silný soupeř v podobě ukrajinské Vinnitse, dále si ve skupině zahráli proti italskému HC Bra a bulharské Slavii 1921. Turnaj nakonec zakončili na 5. místě a pojistili si Challenge I i na příští rok.

HC 1972 Rakovník vs HC OKS-SHVSM Vinnitsa (UKR) 5:6

První zápas hráli proti ukrajinské Vinnitse, pozdějšímu vítězi celého turnaje. Začátek zápasu byl pro rakovnické hokejisty jako z říše snů. Takový vstup do turnaje čekal málokdo. První polovinu zápasu vyhráli 4:2 a vypadalo to, že si vedení pohlídají a dovedou ho k vítězství. Vinnitsa, ale ve druhé polovině zvýšila obrátky a dokázala otočit výsledek gólem 7 vteřin před koncem zápasu v jejich prospěch.

HC 1972 Rakovník vs HC Bra (ITA) 4:5

O pár hodin později, se černí ďáblové utkali proti italskému týmu Bra. Utkání měli rakovničtí od začátku pod kontrolou a první poločas vyhráli 3:1, jenže druhá polovina zápasu se rakovnickým opět nevyvedla a dostali soupeře zpátky do zápasu několika svými chybami a vyloučeními. Italové se dostali do vedení 5:4, a i přes snahu rakovnických srovnat výsledek zápasu, se jim to bohužel nepodařilo. Po této prohře bylo již jasné, že je bude čekat boj ve skupině o udržení, nikoliv o postup do vyšší divize. Bylo to veliké zklamání pro všechny hráče, protože věděli, jak málo chybělo, aby mohli hrát o postup.

Poslední zápasy na PMEZ

Do dalšího dne, se muži vyspali růžova a byli připraveni na poslední zápas ve skupině proti bulharské Slavii 1921, kterou přehráli rozdílem třídy a zvítězili 17:3. Odpoledne už nastoupili do prvního zápasu ve skupině „C“, o udržení, proti skotskému Western Wildcats, kde výhra v tomto zápase by znamenala jistotu záchrany. Se skotskými mistry to bylo od začátku zápasu vyrovnané, ale byl to Rakovník, který byl produktivnější v proměňování šancí a výhrou 4:2 se mohl „radovat“ z toho, že si i na příští rok pojistil stejnou výkonností divizi. Poslední hrací den znamenal pro „černé ďábly“ také poslední zápas na turnaji, v němž se ďáblové z Rakovníka utkali s maďarským Soroksari HC. Věděli, že to nebude jednoduchý zápas a chtěli ho rozhodnout už v samém úvodu zápasu, což se nakonec také podařilo. Výhrou 10:3 zakončili turnaj Eurohockey Indoor Club Challenge I na konečném pátém místě.

„Jsme trochu zklamaní, že se nám nepovedlo hrát o postup do vyšší divize, určitě to bylo v našich silách. V obou prohraných zápasech jsme dlouho vedli a možná jsme se začali bát o výsledek a přestali být aktivní, čehož soupeř nakonec využil a byl o gól lepší. Příští rok se pokusíme o lepší výsledek.“ doplnil trenér Pavel Hraba.

Sestava: Hraba (G), Ostaš Radek, Dašek, Kopřiva, Ostaš Jan, Trejbal Jan, Seemann, Jahoda, Procházka, Duong Tran, Trejbal Josef, Klaban

Trenér: Josef Ostaš
Fyzioterapeut: Jaromíra Salačová, Tomáš Somol