Mužské FINAL4 se letos konalo v sobotu 8.2 opět v hale pražské Slavie. V prvním mužském semifinále vyzvali úřadující mistři z Rakovníka družstvo plzeňských Litic. Druhou semifinálovou dvojici utvořil domácí tým SK Slavia Praha, kteří vyzvali vítěze základní části, HC Bohemians Praha. Plná hala vytvořila skvělou kulisu a podporovala své týmy za vítězstvím. Rakovník v semifinále rozdrtil Litice 10:1 a v poklidu si pohlídal postup do finále. Bohemians měli cestu do finále složitější, ale nakonec to dokázali, když otočili skóre na 5:4 a postup do finále jim také neutekl.

Semifinále muži:
HC 1972 Rakovník vs TJ Plzeň Litice 10:1 (7:0)

Do tohoto zápasu nastoupili obě mužstva velmi koncentrována a plnila předem dané taktické plány. Jelikož si oba týmy uvědomovaly důležitost tohoto zápasu. Rakovničtí hráči chtěli rozhodnout zápas co nejdříve, aby mohli našetřit nějaké síly na případné finále. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný z obou stran, taktické plány plnily týmy skvěle. Rakovník byl ale v proměňování šancí oproti soupeři produktivnější, a po prvních deseti minutách vedli už 4:0. Druhá čtvrtina přinesla další góly do sítě Litic. Po třech minutách druhé čtvrtiny navýšil výsledek zápasu na 5:0 Procházka. Ještě do konce druhé čtvrtiny dokázali „černí ďáblové“ přidat další dva góly a na výsledkové tabuli svítilo skóre 7:0 pro úřadující mistry z Rakovníka. Ve druhé polovině Rakovník trochu polevil a nechaly Litice snížit na 1:7, avšak to bylo vše, co Litice dokázaly. Před koncem zápasu ještě navýšili stav zápasu už na 9:1, kdy se prosadil Duong Tran po krásné akci s Trejbalem a Klabanem. Poslední tečku za tímto zápasem udělal znovu Duong Tran a stanovil konečný výsledek na 10:1 pro Rakovník.

Finále muži:
HC 1972 Rakovník vs HC Bohemians Praha 4:3 po s.n. (0:1)

Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, jak takticky, tak i na vyložené šance. V tomto zápase byly vidět především gólmani obou mužstev, kteří lapili jednu šanci za druhou a podrželi tak svůj tým před inkasováním. První čtvrtina tak skončila 0:0. Druhá čtvrtina byla opět plná šancí, převážně těch rakovnických, ale ani jedna střela neprošla za zády gólmana Bohemians, tudíž stav zápasu byl stále stejný a diváci napjatě čekali na první gól zápasu. Ten přišel zanedlouho, nejprve ,,černí ďáblové“ orazítkovali tyčku a vzápětí z bleskového breaku ,,klokanů“ padl gól z hole Jana Železného. Šanci skórovat měli rakovničtí hráči hned několik, a to z trestných rohů, nicméně se nepodařilo proměnit ani jeden. Prokletí nakonec prolomil Martin Seemann, který skóroval z trestného rohu a srovnal na 1:1. Druhý gól padl po ose Jahoda – Procházka – Seemann, posledně jmenovaný se nemýlil a navýšil výsledek na 2:1 pro Rakovník. Druhá polovina zápasu měla podobné parametry jako ty předchozí, spousty šancí na obou stranách, ale byli to klokani, kteří měli větší možnost srovnat stav zápasu. Bohemians však šanci nevyužili a když Jahoda záhy zachytil jejich špatnou rozehrávku, jeho úprk na branku Bohemians znamenalo vedení pro Rakovník už o dva góly – 3:1. Klokanům nic jiného nezbývalo, odvolali gólmana a zkusili štěstí hrou se 6 hráči v poli. Rakovničtí byli hodně blízko titulu a od vítězství je dělil malý kousek, ale Bohemians gólem Koláře v poslední minutě srovnali na 3:3. Finále proto musely rozhodnout ve samostatné nájezdy, ve kterých se Rakovník mohl spoléhat především na zkušenosti Pavla Hraby a skvělé dovednosti Martina Seemanna. Nájezdy byly plné nervů, opakovaného nájezdu, penalty a předčasné radosti. Vše naštěstí dopadlo pro naše muže nejlépe jak mohlo a propukly obrovské oslavy.

Muži tak obhájili titul z minulého roku a mají další motivaci do příští sezóny – získat třetí titul v řadě. Příští týden odlétají na Pohár Mistrů Evropských Zemí (EHICC I) do bulharské Varny, kde budou usilovat o co nejlepší umístění na mezinárodní úrovni, tak držte palce.

Sestava: P. Hraba (G), J. Seemann (G), R. Ostaš (C), J. Dašek, J. Ostaš, Jan Trejbal, D. Kopřiva, T. Jahoda, M. Seemann, P. Procházka, Duong Tran, Josef Trejbal, Š. Klaban