V sobotu 25.1.2020 odjely starší žákyně na poslední dvojkolo zápasů na Chodov. Již od začátku měly jasný cíl, vyhrát oba zápasy a odvést si domu titul. V cestě za vysněným titulem stály plzeňské Litice a pražská Hostivař.

HC 1972 Rakovník vs TJ Plzeň Litice  4:1 (2:0)

Jako první, se našim žákyním postavily Litice, které byly papírově slabším soupeřem, avšak do zápasu vstoupily bojovněji a již v první minutě musela vytasit několik skvělých zákroků brankářka Krausová. Rakovnická děvčata se vzpamatovala, do první půlky vstřelily dva góly a záhy vedly 2:0, když se po krásných akcích prosadila nejdříve Karolína Bašová a poté Tereza Valdhansová.  V druhé půlce byla vidět převaha rakovnických hráček, které přidaly ještě dva góly. Nejprve Přibíková proměnila penaltu a poslední gól rakovnických vstřelila Karolína Bašová. Litice ke konci dokázaly snížit stav zápasu po střele z trestného rohu už jen na 4:1.

HC Hostivař vs HC 1972 Rakovník 1:3 (1:0)

Poslední zápas halové sezóny byl také „finálový“. Proti sobě se postavily první dva týmy tabulky, tedy první Hostivař s 19 body a druhý Rakovník s 18 body. Pokud si chtěly rakovnické žákyně odvést titul, musely Hostivař porazit. Do zápasu lépe vstoupila hostivařská děvčata, která již ve 4. minutě otevřela skóre zápasu. Naše žákyně se snažily vyrovnat, ale nedařilo se. Hra byla vyrovnaná a přelévala se tam a zpátky, od jedné branky k druhé. Do druhé poloviny zápasu naše holky vstoupily gólově. Minutu po úvodním hvizdu vyrovnala skóre střelou mezi nohy hostivařské brankářky Přibíková, která přišla s gólovým přispěním v pravý čas. Dvě minuty po vyrovnávacím gólu se Přibíková prosadila znovu, tentokrát střelou z trestného rohu. Pár minut před koncem zkompletovala po individuální akci hattrick kapitánka Přibíková a uzavřela konečné skóre zápasu na 1:3.

„ Jsme na holky pyšné. Odehrály překrásnou sezónu, ve které bylo vidět spousta hezkých akcí a napínavých zápasů. Během celé sezóny jsme ztratily pouze 3 body a to se Slavii B, protože děvčata nebyla ještě sehraná.  Celou halovou sezónu jsme také neměly pořádně kde trénovat, poněvadž do školních tělocvičen nás nepouští a hala neodpovídá našim rozměrům a povrch je v žalostném stavu“ dodaly po zisku zlaté medaile Klára Přibíková a Jan Ostaš.

Sestava: Krausová (G), Bašová Kar., Ferštlová, Růžičková, Jágerová, Olivová, Putová, Jirkovská, Kantoříková, Přibíková (C), Richterová, Valdhansová

Trenéři: Klára Přibíková a Jan Ostaš

Autor: Veronika Přibíková
Editor: Thang Duong Tran