1. Tým mužů a žen na turnaji v německém Schwabachu
  2. DOROSTENCI SE STALI HALOVÝMI MISTRY ČR 2019!
  3. Halové zlato pro tým mužů!!!
  4. Mistrovstí Evropy dívek do 18 let
  5. Staň členem bezva party

Pozemní hokej je olympijský sport s bohatou tradicí, který se v Rakovníku hraje od roku 1972, kdy vznikl klub TJ Lokomotiva Rakovník. V průběhu let se Rakovníku začalo dařit sbírat sportovní úspěchy, jedním z nich byl titul mužů v roce 1993. V roce 1994 nastoupili muži v Poháru mistrů evropských zemí už pod současným názvem HC 1972 Rakovník. Oba seniorské týmy (ženy i muži) nastupují v české nejvyšší soutěži s těmi nejvyššími ambicemi. Tým žen skončil v posledních dvou letech těsně pod vrcholem na stříbrné příčce. Rakovnický klub každoročně produkuje řadu reprezentantů.

V současnosti reprezentuje klub v národním seniorském týmu mužů Martin Seeman a Tomáš Jahoda, v národním týmu žen najdeme jména jako Anna Vorlová, Tereza Ohnemichlová nebo Klára Hanzlová. Úspěchy slaví i mládežnická družstva, ve kterých je velké množství hráčů v hledáčku reprezentačních trenérů.

Pozemní hokej je celoroční sport, který se převážně hraje na umělé trávě v počtu jedenácti hráčů, jeho halová varianta se pak hraje v šesti. Sídlem klubu je stadion SK Rakovník, kde je od roku 2017 položen jeden z nejkvalitnějších povrchů v zemi, na kterém se pravidelně konají i mezinárodní turnaje. Posledním takovým turnajem bylo Mistrovství Evropy hráček do 18 let v roce 2018.

Demos

Nav Mode