Rakovnické ženy prohrály i třetí zápas na turnaji. Obrana rakovnického týmu se navíc musela obejít bez Veroniky Tomákové, která v předchozím zápase utrpěla vážné zranění a do dnešního zápasu tak nemohla zasáhnout. KHC Dragons na turnaji ještě neprohrály a neporazitelnost si udržely i po dnešním zápase proti našim ženám, kterým nasázely 16 gólů. Rakovnické hokejistky šly do zápasu nebojácně, neměly co ztratit a chtěly minimálně velkého favorita potrápit.

KHC Dragons – HC 1972 Rakovník  16:0 (5:0, 3:0, 4:0, 4:0)

V posledním zápase skupinové fáze se střetly rakovnické ženy s věhlasným KHC Dragons, aktuálně druhým celkem belgické ligy a obhájcem titulu z minulého ročníku Trophy. Již před zápasem bylo známo, že to bude velmi náročný zápas a průběh tomu jasně odpovídal. Čisté konto rakovnická obrana udržela jen do 7. minuty, kdy se hráčky Dragons poprvé ujmuly vedení zásluhou De Groof. Do konce 1/4, v rozmezí několika minut, Dragons rozvlnily síť rakovnické branky ještě čtyřikrát, když se postupně trefily Gil, dvakrát kapitánka Magis a Roumen.

Ani ve druhé čtvrtině hráčky Dragons nepolevily a nadále přidávaly na tempu. Hned na začátku čtvrtiny se opět prosadila Roumen, o pár minut později se k ní přidala Raye a ještě do poločasové přestávky stihla zkompletovat svůj hattrick dvacetiletá Roumen.

Třetí čtvrtina se nesla v podobném duchu jako ty předešlé. Další čtyři góly padly z hokejek Cedrés, Magis, Verboven a Gil a belgický tým vedl už o 12 branek. V poslední čtvrtině zápasu hráčky Dragons překonaly rakovnickou brankářku dalšími čtyřmi zásahy, o které se postaraly Magis, která vsítila svůj čtvrtý gól v zápase, Roels, Vilar a Marien. Konečný stav 16:0 vypadá jistě hrůzostrašně, ale belgický tým dnes předvedl opět výkon na velmi vysoké úrovni, kterému rakovnické hokejistky neměly šanci konkurovat. Bylo vidět, že si hokejistky Dragons jdou s přehledem za obhajobou titulu a nic je zatím nedokáže zastavit. Obrovská zkušenost pro tým rakovnických žen, ze kterých mohou v budoucnu jen a jen čerpat.

Obránkyně Kateřina Bašová i navzdory vysoké porážce neskrývala po konci zápasu svůj úsměv: ‚‚Proti Dragons jsme odehrály velmi náročný zápas. Byla to pro nás jedinečná zkušenost, jak si zahrát s tak proslulým klubem a poměřit síly. Víme, že jsme měly spoustu rezerv, a možností ke zlepšení, ale statečně jsme bojovaly až do závěrečného hvizdu.‘‘

Ženy zítra odehrají poslední zápas na turnaji, kdy se od 8:30 postaví francouzskému Lambersart. Utkání můžete sledovat opět na platformě EHTV.