Sobotní dopoledne nám přineslo zápas mezi rakovnickými ženami a ukrajinskou MSC Sumchanka. Vyrovnané utkání nabídlo šance na obou stranách. Nerozhodné skóre vydrželo až do konce třetí čtvrtiny, kdy Ukrajinky poprvé udeřily a překonaly, do té doby, pevnou rakovnickou obranu. Z důvodu zranění musela ze zápasu odstoupit Tománková. Hráčky Sumchanky během posledních 3 minut vsítily dva góly a rozhodlytak vyrovnaný zápas.

MSC Sumchanka – HC 1972 Rakovník  3:0 (0:0,0:0,1:0,2:0)

Rakovnické ženy byly na tento zápas velmi dobře připravené. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a nabídl šance na obou stranách. Ukrajinky měly ale přeci jen trochu více ze více, byly aktivnější a nebezpečnější v útočném kruhu. Taktické pokyny od trenéra Seemanna dodržovaly rakovnické ženy velmi dobře. Poločasový nerozhodný stav dodal ženám další energii do žil a do druhé části vstupovaly s tím, že chtějí zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Bohužel ale šance, které si rakovnické hráčky vytvořily, nedotáhly do úspěšného konce. Spolehlivou rakovnickou obranu tak ukrajinské hráčky překonaly až na konci 3/4, kdy se do rakovnické branky trefila Leonova – 1:0.

Při jednom z trestných rohů hráček Sumchanky, dostala míčkem do ruky Tománková a musela odjet na vyšetření, které ukázalo to nejhorší možné a turnaj pro ní nejspíše skončil. Zranění Tománkové jakoby zatřáslo s rakovnickou obranou a Ukrajinky toho využily. 2 slepené góly Sumchanky v rozmezí tří minut rozhodly zápas. Nejprve se v 57. minutě prosadila Kernoz, o necelé 3 minuty později se k ní přidala Honcharenko, která proměnila trestný roh a upravila tak konečný stav na 3:0 pro hráčky z Ukrajiny.

Své pocity nám dnes sdělily brankářky Grazová s Witttmannovou: ‚‚Ukrajinky jsme potřebovaly a chtěly porazit. Nálada v týmu byla pozitivní a věřily jsme, že pro ně budeme rovnocenným soupeřem. Dodržovaly jsme dobře předem stanovené taktické pokyny, ale Ukrajinky postupně naši hru přečetly a začaly nás více napadat. Nicméně zápas byl téměř 3/4 vyrovnaný, při jednom trestném rohu nám ale zranily pilíř naší obrany, Verču Tománkovou, což nás i naši hru lehce rozhodilo. Po jejím odchodu Ukrajinky převzaly hru a vytvářely si gólové šance. Podaly jsme bojovný výkon, ale na body to bohužel nestačilo.‘‘

Zítra odehrají rakovnické ženy poslední zápas ve skupině s belgickou KHC Dragons. Zápas startuje od 10:00 a můžete ho opět sledovat na platformě EHTV.

Výsledky a rozpis zápasů najdete zde.