První den turnaje Trophy je za námi a s ním i první zápas proti italské Lorenzoni Bra. Začátek zápasu vypadal s rakovnickými nadějemi na vítězství dobře, nakonec ale Italky dokázaly otočit z 0:1 na 2:1 a mohly tak slavit svoji první výhru na turnaji. Díky prohře o méně jak 3 góly, tak mají rakovnické ženy ze zápasu alespoň bod. Premiérové starty si na klubové mezinárodní scéně připsaly tři mladé hráčky – Olivová, Hradilová a Přibíková Sára.

Ihned v první minutě zápasu udeřila kapitánka Daňková a překvapivě poslala rakovnické ženy do vedení. Takovýto vstup si rakovnické ženy ani nepředstavovaly. Díky brzkému gólu do sítě italského týmu, spadla z našich žen lehká nervozita a postupně si byly na hokejkách více jistější. Italky ale přidaly na tempu a vytvořily si několik možností ke srovnání. Rakovnická obrana dlouho odolávala, nakonec ale pár minut před koncem prvního poločasu kapitulovala. Sara Agró propálila z trestního rohu brankářku Wittmanovou a srovnala na 1:1.

Do vedení se italské Lorenzoni dostalo v jednačtyřicáté minutě díky úspěšné střele z trestního rohu, kterou proměnila opět Agró – 2:1. I přesto, že rakovnické ženy v poslední čtvrtině zvýšily obrátky a měly i pár příležitostí ke srovnání, italskou brankářku už ale překonat nedokázaly. Zápas to byl velmi vyrovnaný a jedním z možných aspektů, proč Italky dokázaly zvrátit výsledek na svoji stranu a slavit tak vítězství, byly i trestné rohy. Italské hráčky si v tomto zápase vybojovaly až neuvěřitelných 17 trestných rohů, kdežto rakovnické tým neměl ani jeden.

Asistent trenéra Jan Ostaš byl z výkonu svých svěřenkyň vcelku spokojený: ‚‚Povedl se nám vstup do zápasu a po prvním gólu z holek spadla nervozita. Vyrovnaný zápas jsme však nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. V poslední čtvrtině se nám podařilo dostat soupeřky více pod tlak, bohužel jsme ale žádnou branku nepřidali a na výhru to tentokráte nestačilo.‘‘ 

Spokojená byla i kapitánka Iva Daňková: ‚‚Pochválila bych celý tým za dnešní bojovný výkon a že jsme dokázaly držet krok i s týmem jako byly Italky. Mrzí mě ale, že jsme nedokázaly proměnit šance, které jsme si pracně vytvořily, to nás možná stálo dnes body.‘‘

Zítra je na programu zápas proti ukrajinské MSC Sumchanka, který startuje od 10:00. Zápas můžete opět sledovat na EHTV.
Rozpis všech zápasů a výsledků najdete zde.

<dtt>