Dnes brzy ráno vyrazil tým žen do švýcarského Wettingenu, kde je čeká evropský klubový pohár Trophy, tedy po EHL, hned druhá nejvyšší divize ženského hokeje. Účast na tomto turnaji si ženy vybojovaly vítězstvím ve velmi napínavém finále proti pražské Slavii v minulém roce.

V odpoledních hodinách dorazily rakovnické ženy na místo, kde si zkusily místní hřiště, dále pak úspěšně absolvovaly kontrolu vybavení a nyní už vše směřuje k zítřejšímu zápasu. Turnaj rozehrají proti italské Lorenzoni Bra, se kterou se ženy utkaly již před 15 lety na domácím hřišti v Rakovníku též na poháru Trophy. Ve skupině je dále čeká boj s ukrajinskou Sumchankou a skupinovou fázi uzavřou rakovnické ženy soubojem s belgickým KHC Dragons. Poté následují zápasy o umístění, proti komu a o jaké místo budou ženy bojovat, se dozvíme až v neděli večer.

Co od turnaje očekává trenér Martin Seemann a jaké jsou jeho cíle s týmem?
„Jedním z cílů bude zapojení nových hráček do mužstva, které tu nasbírají velmi cenné zkušenosti. Zároveň je to také výzva jak pro nás, realizační tým, ale především pro naše hráčky,  kterak obstojí v konkurenci s hračkami z nejlepších lig světa. Na turnaj se velmi těšíme a popereme se o co nejlepší výsledek.”

Své pocity nám sdílela záložnice Tereza Ohnemichlová, která je na turnaj pozitivně naladěná a velmi se na něj těší: „Očekáváme, že turnaj pro nás bude velmi náročný i s ohledem na to, jak moc krátkou přípravu jsme měly. Myslím si, že to pro nás bude veliký přínos a skvělé zkušenosti s evropským hokejem, které můžeme dále využít i v české lize. Chceme tady nechat vše co umíme, zabojujeme o každý bod a jdeme si to i užít.”

 

Začátek zítřejšího zápasu je naplánovaný na 11:00, toto, ale i další utkání můžete sledovat živě na EHTV – https://www.eurohockeytv.org

Rozpis všech zápasů a výsledků najdete zde.

 

<dtt>