O víkendu se konal slavisticko-mnichovický turnaj, kterého se zúčastnily i naše starší žákyně. Třemi výhrami si došly pro vítězství na turnaji, když postupně porazily holky z polského Rogowo, pražskou Slavii a Mnichovice.

V prvním zápase se žákyně postavily proti polskému LKS Rogowo, kterému nadělily 13 gólů a mohly tak slavit první výhru na turnaji. Do zápasu vstoupily holky velmi laxně a hned po pár minutách inkasovaly první gól, ze kterého se ale dokázaly oklepat a vytvořily několik slibných šancí. Dobývání polské branky dosáhlo úspěchu a od té doby začal padat jeden gól za druhým. Konečný výsledek zápasu byl 13:1 pro naše holky.

Druhý zápas byl poněkud těžší, než ten první. Čekala je totiž pražská Slavia. Holky byly aktivnějším týmem a vytvořily si také více šancí. Zápas se spoustou šancí na obou stranách skončil nakonec výhrou našich žákyň 2:1.

Třetí a poslední zápas na turnaji odehrály holky proti houževnatým mnichovským žákyním, které našim holkám dlouho odolávaly. Od začátku zápasu byla znát menší únava z předešlého dne a dělaly se zbytečně nevynucené chyby. Holky se ale v druhé polovině zápasu probudily a stihly soupeřkám dát alespoň čtyři góly. Mohly se tak radovat z výhry 4:0.

Na turnaj se jelo především s cílem zapracovat do týmu mladé holky, které přišly letos z mladších žákyň. Ze začátku bylo vidět, že hrají poprvé na větším hřišti a musely si zvykat také na jiné tempo zápasů. To se jim do jisté míry podařilo a rychle si na vše zvykly. To, že se vyhrál turnaj, je už jen taková třešnička na dortu. V rámci víkendového turnaje měly holky též naplánovaný teambuilding, při kterém se zase více poznaly a který si moc užily.

 

Foto: Nikola Mládková / SKS

<tt>