Evropský pohár je u konce. Poslední hrací den poháru Challenge I nabídl dvě finálová utkání. O dvě postupové pozice se praly týmy Loreta, Valverde, Ginstrekté a Slavie Praha. První finálový zápas mezi irským Loreto HC a litevským Ginstrekté dopadl lépe pro Irky. Po vysokém vítězství 5:1 tak mohly slavit postup do Trophy divize. Poslední zápas na turnaji obstaraly ženy z pražské Slavie a italské Valverde, to nabídlo drama až do posledních vteřin a muselo se rozhodovat až v samostatných nájezdech, ve kterých byla úspěšnější Slavia Praha.

LORETO HC vs ŠIAULIAI GINSTREKTÉ ŠSG  5:1

Irské Loreto přijelo do Rakovníka s cílem postoupit do divize Trophy, to se jim povedlo. V rozhodujícím zápase přejely litevské Ginstrekté a zaslouženě postoupily. Bylo vidět, že Irky jsou na tom lépe fyzicky, což byl i jeden z aspektů, který rozhodl zápas. Litevky dlouho držely krok s irským týmem, ale ke konci zápasu bylo znát, že mají na střídání jen dvě hráčky a fyzicky už moc nestíhaly. Irky v posledních deseti minutách hry nasázely do sítě litevské brankářky další tři góly a bylo po zápase. Hráčky Loreta společně s početnou skupinou fanoušků, kteří přijeli do Rakovníka fandit svému týmu, mohly začít slavit.

SK SLAVIA PRAHA vs AD POLISPORTIVA VALVERDE  3:3 (3:0 so)

Slávistky se nestačily na hřišti ani rozkoukat a od 2. minuty už prohrávaly 0:1. Do hry je vrátila skvěle zahraná kombinace trestného rohu, na jejímž konci stála Veronika Nováková. Vedení na svoji stranu si ale opět vzaly zpět Italky, když se prosadila Balzanda. Skóre ale o pět minut později srovnala Šmídová, která dopravila míček do prázdné italské brány. Pár minut před koncem zápasu se ženy s červenobílou hvězdou na prsou dostaly poprvé v zápase do vedení, když se jim opět povedl proměnit trestný roh. Slávistky se ale z vedení moc dlouho neradovaly, za necelou minutu daly hráčky Valverde z trestného rohu gól na 3:3 zásluhou nejlepší střelkyně turnaje Paz, to znamenalo, že se nejspíše o postupu rozhodne v samostatných nájezdech. Nájezdy Slávistky zvládly na výbornou, když se svoje nájezdy s přehledem proměnily postupně Hájková, Nováková, Mezjlíková a brankářka Vančurová vychytala všechny italské střelkyně, bylo rozhodnuto. Slavia Praha, tak jako irské Loreto, vybojovala postup do Trophy divize.

-tt-