Předposlední den turnaje je za námi. První zápas dne obstaraly ženy z pražské Slavie a litevský Ginstrekté a zápas skončil výhrou Slavia Praha 3:1. Stejným poměrem skončil i druhý zápas, ve kterém se představily rakovnické ženy proti irskému Loretu. Turnaj nám se nám blíží ke konci a zítra nás čekají poslední dvě finálová utkání. První finálovou dvojici tvoří irské Loreto a litevský Ginstrekté, druhou pražská Slavia a italské Valverde. Začínáme už v 10h ráno zápasem Loreto vs Ginstrekté, který můžete sledovat na stránkách www.eurohockeytv.org.

SLAVIA PRAHA vs ŠIAULIAI GINSTREKTÉ  3:1

Zápas, který nebyl už tak jednoznačný jako ten předchozí vzájemný. Slavia měla sice velký tlak, ale nedokázala proměnit vytvořené příležitosti. Náskok 1:0 po gólu Babické držely holky z Edenu od čtvrté až do dvaačtyřicáté minuty, když se podruhé v zápase prosadila opět slavistická střelkyně. Litevky dokázaly snížit na 2:1, ale hned vzápětí si vzala slovo Hájková a vrátila Slavii dvoubrankové vedení. Stav 3:1 pro Slavii Praha zůstal i po konci zápasu a Slávistky si tak zítra zahrají ve finále proti Italkám z Valverde o postup do vyšší výkonnostní divize.

LORETO vs RAKOVNÍK  3:1

Další těžký zápas dnes odehrály rakovnické ženy. V posledním zápase skupiny A se postavily proti velmi silným Irkám z Loreto HC. Irský tým hned od začátku zápasu nasadil vysoké tempo a naše ženy se tomu musely rychle přizpůsobit. Týmu okolo trenéra Seemanna se opět nepovedl vstup do zápasu a Irky toho dokázaly velmi rychle využít. Rakovnické ženy musely po většinu zápasu dotahovat jednobrankové manko, ale nedařilo se jim proměňovat své šance. K dispozici měly například 10 trestných rohů, ale jen jednou se jim povedlo dostat míček do irské branky. V zápase bylo vidět, že Irky byly lépe připravené a trestaly jakoukoliv větší chybu rakovnické obrany. Irské hráčky byly v zápase vždy o krok napřed a nenechaly našim ženám ani vydechnout. Po prohraném zápase byl na rakovnické lavičce vidět lehký smutek, ale i to ke sportu patří.

Hořkosladké pocity měla po zápase i mladá rakovnická útočnice Veronika Přibíková: „Než jsme se dostaly do hry, už jsme prohrávaly, to se na této úrovni dotahuje pak velice těžce. Dále nám vázla produktivita, kdy jsme neproměnily velké množství příležitostí a se kterou jsme bojovaly i v předchozím zápase. Dnes nám chyběla také větší dravost a hlad po míčku, bylo vidět, že Irky byly vždy před námi a získávaly i odražené míče. Jsem ale ráda, že si takové zápasy můžeme zahrát, jelikož takovéto tempo a nasazení nám přesně v české lize chybí a doplácíme na to zde na evropských pohárech.“

 

Foto: @PetrRůžek, rp-foto.cz

-tt-