První hrací den evropského poháru máme za sebou. Úvodní zápas obstaraly hráčky Šiauliai z Litvy a pražské Slavie. Ve druhém zápase se proti sobě postavily hráčky italského Valverde a irského Loreto HC. Zítra nás čeká další hrací den, tentokráte se na turnaji poprvé představí domácí Rakovník, který se od 16:45 postaví italskému Valverde. Připomínáme, že všechny zápasy můžete sledovat živě na stránkách http://www.eurohockeytv.org.

ŠIAULIAI GINSTREKTÉ ŠSG vs SK SLAVIA PRAHA  0:6

První zápas turnaje se odehrál mezi litevským Ginstrekté a pražskou Slavii. Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný a nikdo nechtěl udělat nějakou zásadní chybu, která by mohla pokazit plány v tomto zápase. První dva góly padly pár minut po sobě z hokejky slavistické naděje Hájkové a postupně se k ní přidaly Šmídová, Kučerová, Lehovcová a Nováková. Slavia byla v celém zápase lepším týmem a zaslouženě brala všechny body za vítězství.

POLISPORTIVA VALVERDE vs LORETO HC  2:2

Druhý a zároveň poslední zápas dnešního dne byl mezi italským Valverde a irským Loreto. Velmi vyrovnaný zápas se spoustou šancí a trestných rohů na obou stranách. První gól zápasu vstřelily hráčky italského Valverde z trestného rohu. Irské Loreto si postupně vypracovalo několik slibných šancí, ze kterých mohly skórovat, ale nepodařilo se jim překonat italskou brankářku. Až po poločase se Irkám podařilo vstřelit gól a překonat jinak dobře chytající brankářku Valverde. Všechny čtyři góly, které byly dnes k vidění, padaly jen ze trestných gólů. Týmy z rakovnické skupiny se tak musely spokojit jen s remízou.

Foto: @PetrRůžek, rp-foto.cz