Minulý víkend byl ve znamení semifinálových a finálových bojů v halovém hokeji. Po dvou letech v semifinále znovu utkaly rakovnické ženy s Hradcem Králové, druhou dvojici tvořila SK Slavia Praha a HC 1946 Praga.

Semifinále: HC 1972 Rakovník vs Slavia Hradec Králové  2:1

Od prvních minut bylo vidět, že ženy měly více ze hry a dokázaly si vytvořit více šancí. Rakovnické ženy si vybojovaly několik šancí, které jim ale hradecká brankářka Čecháková skvěle vychytala. Na akci Přibíkové a zakončující Daňkové ovšem byla krátká. 1:0. Hradecké hráčky srovnaly stav zápasu až ve třetí čtvrtině z hokejky Duchkové, kdy ve vlastním oslabení vymetla pravý horní roh rakovnické branky. 1:1. Netrvalo dlouho a vedení na stranu Rakovníka vrátila po přesné střele z rohu Přibíková. 2:1. Následně ale hradecká Machútová dostala červenou kartu a po zbytek zápasu hrály hradecké ženy v oslabení. Rakovnické ženy se poučily z předešlého gólu, kdy inkasovaly gól právě v oslabení a naštěstí jednogólový náskok ženy udržely až do konce zápasu. Nejlepší hráčkou zápasu za Rakovník byla vyhlášena Veronika Přibíková.

Finále: SK Slavia Praha vs HC 1972 Rakovník  7:1

Po sobotní výhře se rakovnické ženy ve finálovém zápase setkaly opět s týmem Slavia Praha. Již od první minuty to byla Pražanky, které měly navrch. Ovšem prvně se radovala rakovnická tribuna, když se Matoušková obtočila kolem brankářky a střelou po zemi otevřela skóre. 1:0. Slávistky si vybojovaly několik trestných rohů, brankářka Wittmannová, ale byla proti a prozatím dokázala odolávat slavistickým střelkyním. V následujících minutách se hrálo především na straně Rakovnických. Slavistky dokázaly vstřelit dva rychle góly a převrátit vedení na svoji stranu. Rakovnické ženy se nevzdávaly, nemohly však najít klíč k překonání slavistické obrany. Před poločasem navýšily ženy v červenobílém skóre na 2:4. Do druhého poločasu vstoupily naše ženy s odhodláním skóre otočit, ale byly to opět Slávistky, kterým se povedlo za záda Wittmannové vstřelit další dva góly. V poslední čtvrtině byly v permanenci převážně brankářky obou týmů, když předváděly neskutečné zákroky. Poslední slovo zápasu měla dobře hrající Kadlecová, která uzavřela skóre na konečných 1:7. Po zápase byla zvolena nejlepší hráčkou Petra Wittmannová, která byla pro rakovnické ženy důležitou oporou. Na druhé straně byla vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu dvougólová Kadlecová.

„Semifinále s Hradcem byl boj s jejich defenzivou, kterou se nám nakonec povedlo prolomit a zaslouženě zvítězit. Ve finále nás čekal těžký úkol, a to hrát vyrovnanou partii s rozjetou Slavii. První čtvrtinu se nám povedlo vstřelit gól a vyhrát 1:0. Ve druhé čtvrtině jsme dlouho čelili útokům Slavistek, Řekl bych, že se zápas zlomil na stranu Slavie, když jsme dostali gól na 1:3 a krátce na to na 1:4. Dohánět třígólový náskok proti tak kvalitním soupeřkám, jako byla Slavia, je už velmi těžké. Přesto jsem s druhým místem spokojený, letos to bylo proste naše maximum,“ dodal hlavní trenér Martin Seemann.

Fotky od Petra Růžka:
https://eu.zonerama.com/RuzekPetr/Album/8189276 (SEMIFINÁLE)
https://eu.zonerama.com/RuzekPetr/Album/8195467 (FINÁLE)