O víkendu se konalo Final Four halové Extraligy. Po základní části byly rozděleny dvojice do semifinálových bojů. Vítěz základní části, pražská Slavia narazila v semifinále na plzeňské Litice a druhou semifinálovou dvojici tvořil Rakovník s Bohemians Praha.

Semifinále: HC 1972 Rakovník vs Bohemians Praha  6:5 sn (5:5 po zákl. části)

V semifinále muže čekala pražská Bohemians. Repríza posledního finále, tentokráte se kluby potkaly už v semifinále. Začátek zápasu rakovnickým mužům moc nevyšel a inkasoval hned v první minutě, 1:0 pro Bohemians. Skóre na 1:1 srovnal Procházka, Bohemians ale hned vzápětí přispěchala s odpovědí a vzala si vedení zpět na svojí stranu. První čtvrtina skončila 1:2 v náš neprospěch.

Ve druhé čtvrtině si připravili rakovničtí muži několik šancí a měli k dispozici i roh, avšak toho nedokázali využít. Nedáš, dostaneš. Bohemians svoji šanci na zvýšení skóre využila a Kučera dával na 1:3 z pohledu domácích. Na konci čtvrtiny se podařilo Rakovníku snížit zásluhou Trejbala na 2:3.

Další čtvrtinu začala lépe Bohemians, kdy proměněný roh v podání Železného znamenalo zvýšení vedení na 4:2 pro HC Bohemians. Rakovník ale nesložil zbraně a ukázal také svoji sílu. Na 3:4 nejprve snížil Trejbal a o šest minut později srovnal na 4:4 Seemann. Muži z Bohemians se ale opět nadechli k dalšímu útoku, proměněný roh Soukupa znamenal, že se klokani znovu ujímají vedení v zápase. 5:4.

V poslední čtvrtině byly šance na obou stranách a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Rakovník dokázal využít přesilovku a srovnal stav zápasu na 5:5. Poté se vyznamenali brankáři na obou stranách, když pochytali možné i nemožné a dovedli zápas do samostatných nájezdů.

V nájezdech byli úspěšnější rakovničtí muži. Svoje nájezdy proměnili Seemann s Trejbalem a ruku k dílu přidal i skvěle chytající Jan Seemann, když eliminoval hned dva hráče Bohemians a poslal Rakovník do velkého finále. Nejlepšími hráči zápasu byli za Rakovník vyhlášeni Josef Trejbal a Vít Soukup z Bohemians Praha.

Finále: SK Slavia Praha vs HC 1972 Rakovník  8:3

Finále začala lépe pražská Slavia, když hned v první čtvrtině dokázala vstřelit 3 góly. Rakovničtí muži stihli před koncem poločasu jen snížit na 1:4. Slavia ale ve druhé půlce zápasu nepolevila a zvýšila už na 1:6. V poslední čtvrtině Rakovník vstřelil dvě branky a stáhl vedení Slavie na rozdíl tří branek. Zdálo se, že se Rakovník pomalu nadechuje k vyrovnání, jenže na druhé straně stál v brance dobře chytající Hanus, který byl noční můrou pro rakovnické střelce, když pochytal všechny jejich střelecké pokusy. Ačkoli Rakovník tlačil a zkoušel i power play, Slavia si vedení zkušeně pohlídala a přidala z hokejek Svatoně a Tomse další dvě branky. Konečný stav zápasu byl 8:3 pro Slavii. Nejlepším rakovnickým hráčem zápasu byl vyhlášen Štěpán Klaban.

Fotky od Petra Růžka:
https://eu.zonerama.com/RuzekPetr/Album/8189276 (SEMIFINÁLE)
https://eu.zonerama.com/RuzekPetr/Album/8195467 (FINÁLE)