Minulý víkend se na Slovinsku konal halový klubový pohár Eurohockey Indoor Club, Challenge I. Muži na něm dokázali obsadit stříbrnou příčku a společně se švýcarským Wettingenem si zajistili postup do vyšší výkonnostní divize Trophy.

Muži do Slovinska přicestovali s cílem postoupit do vyšší divize, což se nakonec také podařilo. Vstup do turnaje zvládli skvěle a výhrou 7:2 nad skotským Inverleith HC ze sebe setřásli nervozitu a dodali si potřebné sebevědomí do dalších zápasů. Další zápas byl proti domácímu slovinskému týmu HK Triglav Predanovci. Od začátku zápasu bylo vidět, kdo je lepším týmem a výsledek 9:1 na konci zápasu hovořil jasně v náš prospěch.

Třetí zápas byl proti švýcarskému Rotweiss Wettingen, který muži smolně prohráli 3:4, kde rozhodující gól inkasovali v poslední minutě zápasu. Navíc se v tomto zápase zranil obránce David Kopřiva a turnaj pro něj bohužel skončil. Prohru se švýcarským týmem museli rychle hodit za hlavu. O pár hodin později je čekal čtvrtý zápas, a to proti slovenské KPH Rača Bratislava, který dal zabrat hlavně psychicky, muži ho ale zvládli a vyhráli 6:4.

V závěrečném duelu s profesionálním týmem Casa Pia Atlético Clube z Portugalska se hrálo o druhé postupové místo. Těsně před zápasem nepustilo našeho nejlepšího střelce Petra Procházku na hřiště zranění, a tak muži museli odehrát zápas jen s osmi hráči. Již před zápasem se vědělo, co stačí k udržení stříbrné příčky a druhé postupové pozice. V závěru zápasu se podařilo srovnat na 4:4 a remízový stav svítil na výsledkové tabuli i po zápase, mohlo se tedy začít slavit.

Třešničkou na dortu bylo vyhlášení výsledků. Při závěrečném ceremoniálu bylo v rakovnickém táboře ještě veseleji, když si bratři Seemannové odnesli individuální ocenění. Jan Seemann byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a Martin Seemann za nejlepšího hráče turnaje.

„Před odjezdem jsem byl dost nervózní, přípravu nám komplikovala onemocnění, ze kterých jsme se dostali až na poslední chvíli. Po prvním výborném utkání se Skoty z nás nervozita spadla a v turnaji se nám dařilo. V zápase se švýcarským Wettingenem jsme ztratili obránce Kopřivu a před posledním utkáním s Portugalci se zranil i náš střelec Procházka. Vydřeli jsme ale jak výhru se Slováky, tak i v závěru remízu s Portugalci a výsledkem je postupové stříbro do evropského Trophy,“ dodal trenér Pavel Hraba.

„Turnaj hodnotím velice pozitivně, protože se nám povedlo splnit cíl, se kterým jsme do Slovinska odjeli, a to byl postup do vyšší soutěže. Jsem hrdý na celý tým, za předvedené výkony, jak na hráče, kteří předvedli vynikající výkony na hřišti, tak na realizační tým, bez kterého bychom tohoto výsledku určitě nedosáhli. Všem moc děkuji a jsem hrdý, že jsem mohl být členem tohoto týmu,“ doplnil kapitán Martin Seemann.