Včera skončil dlouho očekávaný a připravovaný turnaj Eurohockey Club Challenge II, Women. Ženy v něm úspěšně vybojovaly, společně s ruským Dinamem Elektrostal, postup do vyšší výkonnostní divize Club Challenge I. V základní skupině odehrály rakovnické ženy zápasy proti švýcarskému Luzerner SC a rakouskému WAC. Ve „finále“ urvaly ženy vítězství proti ukrajinskému TSOP Kolos Boryspol.

HC 1972 Rakovník vs Luzerner SC  4:1 (3:1)
První zápas čekal naše ženy na domácím hřišti proti švýcarskému Luzerner SC a hned ze začátku byla vidět na rakovnických hokejkách lehká nervozita. Po chvíli se ale ženy dostaly do hry a začaly hrát to, co mají a nepustily švýcarský tým téměr k ničemu. Byl to ale Luzerner, který jako první skóroval, když se z trestného rohu prosadila kapitánka Švýcarek Zimmermann. Během minuty ale srovnala Daňková na 1:1 a rozjásala přítomné diváky. Od tohoto okamžiku rakovnické ženy převzaly pomalu a jistě iniciativu zápasu a do konce zápasu se prosadily ještě Hvězdová, Matoušková a Přibíková.

Fotky: https://www.zonerama.com/RuzekPetr/Album/7661756

HC 1972 Rakovník vs WAC  1:0 (0:0)
Další a zároveň poslední zápas ve skupině odehrály ženy proti rakouskému WAC. Do zápasu vstupovaly ženy s cílem zvítězit a zajistit si místo v boji o zlaté medaile. Zápas s mnoha šancemi na obou stranách, ale kryly výborně chytající brankářky. Brankářka Witmannová na straně Rakovníka úspěšně zasahovala hned u dvou jasných šancí Rakušanek, na druhé straně rakouská brankářka, nejlepší brankářka nedávného ME žen v Praze, také předvedla několik krásných zákroků a zamezila rakovnickým skórovat. Trpělivost a konzistentní tlak ve druhé půlce zápasu dokázaly rakovnické ženy proměnit v gólovou radost. Akci jako z učebnice úspěšně zakončila Matoušková.

Fotky: https://www.zonerama.com/RuzekPetr/Album/7668989

HC 1972 Rakovník vs TSOP Kolos Boryspol  2:1 (1:0)
Krásný zápas s dramatickým, ale vítězným koncem. Do zápasu vstoupily ženy lehce nervózní a dělaly mnoho nevynucených chyb a ztrát. Ukrajinský Boryspol dvakrát minul prázdnou bránu rakovnického týmu, ale štěstí stálo na straně Rakovníka i později. Čas plynul a rakovnické ženy setřásly nervozitu ze sebe, začaly kontrovat hru a vstřelenými góly dovedly utkání do vítězného konce, když se prosadily ze hry Hvězdová a Matoušková z trestného rohu. Výhrou 2:1 nad ukrajinským Boryspolem si ženy zajistily postup z Club Challenge II do Club Challenge I na příští rok.

Fotky: https://www.zonerama.com/RuzekPetr/Album/7672856

Všechno to úsilí, které do toho ženy vložily, se nakonec vyplatilo a vrátilo formou postupu do lepší divize. Celý tým se zlepšoval během přípravy jak fyzicky, takticky, tak i po té mentální stránce. Chtěli bychom poděkovat všem zahraničním týmům za účast na turnaji a především EHF za možnost uspořádat takovýto turnaj u nás. Dále chceme poděkovat všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří zajistili bezproblémový průběh poháru a v poslední řadě patří poděkování hlavně našim věrným fanouškům, kteří neúnavně podporovali během celého turnaje naše ženy. DĚKUJEME!♥

Všechny fotky z turnaje objektivem Petra Růžka:
https://www.zonerama.com/RuzekPetr/501385

Konečné pořadí týmů:
1. místo: HC 1972 Rakovník, Dinamo Elektrostal (RUS) – postup do Challenge I
3. místo: Kolos Boryspol (UKR), WAC (AUT)
5. místo: AHTC Vídeň (AUT)
6. místo: Luzerner SC (SUI)