Minulý týden skončilo Mistrovství Evropy žen B divize, ve kterém ženská reprezentace obsadila šesté místo. Do finální nominace se vešla hned čtveřice rakovnických hráček. Anna Vorlová, Veronika Přibíková, Kateřina Bašová a Rozárie Mrázová bojovaly v českém dresu statečně, ale i tak to bohužel nestačilo na lepší umístění. V úvodním duelu ženy remizovaly s Rakouskem 2:2, poté prohrály zápas s Běloruskem, pozdějším vítězkám turnaje 1:3 a v posledním zápase skupiny podlehly, i přes dobrý výkon, Francii 0:1.

Boj ve spodním kříži začal pro naši reprezentaci dobře, když porazily Litvu 3:0. Poslední zápas na turnaji hrála ženská reprezentace proti Rusku a již před zápasem věděly, že pokud vyhrají, tak si zajistí účast ve kvalifikaci o MS, což se ale bohužel nepodařilo, když s Ruskem dokázaly jen remizovat 2:2.

„Řekla bych, že při porovnání s ME U19 bylo ME žen namáhavější, jak fyzicky, tak po taktické stránce. Bohužel turnaj neskončil dle našich očekávání. Chtěly jsme postoupit do horního kříže a zahrát si o medaile nebo se alespoň umístit do 5. místa, které by nám zajistilo kvalifikaci o Mistrovství Světa, avšak se nám nepodařilo ani jedno. Na páté místo jsme skoro dosáhly, ale chybělo nám štěstíčko a hlavně ztracené body z předešlých zápasů, dodala Veronika Přibíková.“

V programu byl k vidění i trénink rakovnického para týmu Ráček, který se nyní připravuje na případnou účast na Speciální olympiádě 2023. Trenérkami para týmu jsou naše bývalá hráčka a trenérka Karolína Kříženecká společně s Markétou Křikavovou.

Foto z turnaje od Petra Růžka: https://www.zonerama.com/RuzekPetr/Album/7557097?fbclid=IwAR1Ks1c6sbRw2Kfinpq0e66xxE7Xp5HzLCvLatu-CkNICwg8TfLxlIWQxAE