Minulý týden se konalo Mistrovství Evropy kluků U19, které se kvůli pandemii přeložilo na letošní léto. V nominaci na závěrečný turnaj byli i zástupci rakovnického pozemního hokeje. Kvarteto Štěpán Klaban, Jakub Klaban, Tomáš Branšovský a Jan Trejbal jeli do Vídně s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Reprezentace se nakonec umístila na celkovém 5. místě.

Ve skupině měli kluci silnou Francii, která byla asi tím nejtěžším soupeřem, proti kterému dosud v kariéře hráli. Bohužel si nedokázali vypořádat s velmi dobře hrající Francií, která měla celý zápas pod kontrolou a podlehla ji 0:3.

Druhý a zároveň poslední zápas ve tříčlenné skupině odehráli kluci pro Itálii. Zápas, který byl rozhodující ale naši kluci nezvládli. Začátek zápasu patřil Itálii, která korunovala svůj tlak a herní převahu proměněným trestným rohem. Soupeři se dařilo ještě více a zdálo se, že si půjde pro hladké vítězství, když proměnili další dva trestné rohy a skóre zápasu bylo již 0:3 pro Itálii. Pár minut před koncem snížil Tomáš Branšovský na 1:3 střelou z trestného rohu a za několik minut přidali kluci další gól. Bohužel ani tyto góly nestačily na kýžené body a zápas skončil 2:3 v nás neprospěch a museli se usmířit s tím, že budou hrát spodní kříž. Po dni volna odehráli kluci první utkání ve spodním kříži proti Ukrajině. V zápase dominovali a zaslouženě vyhráli 4:0. Poslední zápas na turnaji je čekal další den, tentokráte se postavili proti Turecku. Průběh zápasu byl velmi podobný jako v zápase s Ukrajinou a Turecko dokázali porazit 4:2.

„První zápas byl ve velmi vysokém tempu, kde soupeř dominoval po celou dobu hry a bohužel jsme se jim nedokázali výkonnostně vyrovnat a prohráli rozdílem třídy. V zápase s Itálii jsme nezvládli vstup do zápasu a soupeř toho dokázal využít. Výsledek tohoto zápasu byl pro nás velké zklamání, avšak jsme z toho rychle oklepali a další dva zápasy zvládli již bez problémů. Celý turnaj byl pro nás všechny velkou zkušeností do budoucna, a proto ho hodnotím celkem pozitivně, i když se nesplnili očekávané cíle, dodal obránce Tomáš Branšovský.“

„I přes to, že turnaj neskončil přesně podle našich představ, nasbírali jsme ve Vídni cenné zkušenosti a zakončili to jako skvělá parta, doplnil asistent kapitána Štěpán Klaban.“