Naše dorostence si letos pod svá křídla vzali trenéři David Kopřiva s Josefem Trejbalem a hned při své premiéře se jim povedlo vybojovat s kluky stříbrné medaile a stát se vicemistry ČR.

Po podzimu se dorostenci nacházeli na druhém místě, pouze s jedinou ztrátou tří bodů. Halová sezona letos kvůli pandemii byla bohužel zrušena. Ale je třeba kluky pochválit, protože většina z nich poctivě dřela i přes to, že se nemohli scházet a společně trénovat. Ve chvíli, kdy to daná opatření znovu umožnila, se kluci opět začali scházet společně. Věděli, že je čeká pouze pár utkání a v každém půjde o hodně. Dohrávka základní části se pro naše dorostence skládala pouze z jednoho utkání, a to s týmem President. Toto utkání jsme bohužel prohráli 3:1. I přesto jsme v základní části skončili druzí.

Díky lepšímu umístění po základní části se semifinále odehrálo na našem hřišti, znovu proti Presidentu. Do tohoto utkání nastoupili bez svého kapitána Jana Trejbala, který ze zdravotních důvodů nebyl schopen sezonu dohrát. V pozici kapitána ho zastoupila naše brankářská jednička Lukáš Pešek. A jako kompenzace za Honzu se nám ze zahraničí na závěr sezony vrátil Štěpán Klaban. Semifinále vyhráli nakonec vyhráli 4:2.

Finále se konalo 20.6. na hřišti SK Slavia Praha, což byl i jejich soupeř. Utkání začali velice slibně, hráli se soupeřem vyrovnaný hokej a vytvořili si i několik šancí. Po chvíli byla bohužel pro Slavii po faulu v našem obranném kruhu nařízena penalta, kterou s přehledem proměnili. O pár minut později soupeři znovu darovali penaltu, kterou ale neproměnili. Na druhé straně byla po chvilce nařízena penalta v prospěch našich kluků, kterou Štěpán Klaban zkušeně proměnil, 1:1. Krátce před koncem 2. čtvrtiny ale opět inkasovali, a tak první poločas prohráli 2:1. V druhém poločase to byla opět Slavia, která skórovala jako první. Inkasování další branky se ale ukázalo jako ta správná facka, kterou naši kluci potřebovali. Začali si vytvářet více šancí. V poslední čtvrtině snížil z trestného rohu perfektní střelou do levého horního rohu Tomáš Branšovský. A v poslední minutě se nám podařilo vyrovnat přesnou střelou Matěje Karafiáta. O vítězi tedy rozhodovali až samostatné nájezdy, ve kterém našim dorostencům bohužel chybělo kousek toho štěstíčka. Tři z pěti Slávistů svůj nájezd proměnilo, ale na druhé straně se nájezd podařilo proměnit jen Štěpánovi Klabanovi a Matěji Ostašovi, Slavie tudíž vyhrála 3:2. 

Klukům ale patří pouze chvála, utkání odmakali na 110% a drželi krok se zkušenějším a početnějším mužstvem Slavie. Je třeba je pochválit a poděkovat za jejich přístup, jak na hřišti, tak mimo něj. 

Po tomto utkání v týmu dorostu končí Tomáš Branšovský, Štěpán Klaban a Josef Krejčí, kterým za všechny roky v mládežnických týmech našeho klubu děkujeme a přejeme jim co nejvíce štěstí a úspěchů v dospělé kategorii. A nakonec moc děkujeme Radkovi Tranovi, pro kterého bylo nedělní finále poslední utkání v dresu našeho klubu. Radek ze zdravotních důvodů bohužel končí s pozemním hokejem. 

 

Trenéři:
David Kopřiva a Josef Trejbal