Final Four dorostenecké ligy, které se konalo 16.2.2019 na pražském Chodově přineslo spoustu krásných a napínavých momentů. Naši dorostenci jeli do Prahy s jediným cílem – výhrát seminále a postoupit do finálového zápasu o titul. V semifinále dorostenci narazili ihned na plzeňské Litice, kteří ovládli základní skupinu bez ztráty bodů. Druhou semifinálovou dvojici tvořila třetí SK Slavia Praha a druhá TJ Mnichovice. 

Semifinále:  HC 1972 Rakovník vs TJ Plzeň Litice 2:0 (1:0)
V tomto velice napínavém zápase začali lépe naši dorostenci, Klaban proměnil přízemní střelou trestný roh a překvapil tím litického brankáře – 1:0. Oba týmy měli v bránu skvěle chytající brankáři, a tak se skóre změnilo už jen jednou díky Tranovi a jeho backhandové střele při litické power play.

Finále:  TJ Mnichovice vs HC 1972 Rakovník 2:3 po s.n. (2:2) 
Finále přineslo velice vyrovnanou bitvu se šťastným koncem pro rakovnické mladíky. Do vedení se dostal Rakovník po spolupráci Trana a zakončujícího Jana Trejbala – 1:0. Netrvalo dlouho a skóre se opět měnilo, gól z Klimešovi hokejky znamenalo srovnání na 1:1. Za několik minut, ale znovu rozjásal rakovnické fanoušky dalším gólem náš nejmladší hráč Jan Trejbal po Klabanově asistenci – 2:1. Mnichovice ovsěm ukázali svoji kvalitu a ještě do přestávky dokázali srovnat na 2:2.

Druhá polovina byla plná šancí na obou stranách, avšak rakovnický Lajtner předváděl v bráně skvostný výkon a za svá záda nic nepustil. Skóre 2:2 vydrželo až do konce zápasu a šlo se tedy do samostatných nájezdů. Skvělou formu si brankář Lajtner udržel i v nájezdech, kde vychytal všechny mnichovické střelce, když mu při rozhodujícím nájezdu pomohla i tyčka. Rozhodující nájezd proměnil Josef Trejbal a odstartoval tak obrovskou radost rakovnických hráčů.

Sestava: Lajtner (G) – Branšovský, Krejčí, Jan Trejbal, Josef Trejbal (C), Tran, Klaban, Prokop, Kasl, Hamouz

Trenér: Pavel Hraba

Fotka: Petr Branšovský