Finále extraligy , které se konalo 3.2. 2019 v pražském Edenu zase přineslo spousty napínavých příběhů a okamžiků, které se zapíšou do historie pozemního – tedy halového hokeje. Minulý rok vyhrála oba poháry Slavia, letos mohl slavit „double“ Rakovník. Ve finále se totiž spolu utkaly týmy Slavia – Rakovník (ženy i muži). Pojďme si ale společně připomenout souboje, zápas po zápasu.

1. semifinále žen / SK Slavia Praha – HC Hostivař 6:1 (3:1)

Ze slávistických kuloárů bylo zaslechnuto, že jsou sami zvědaví, jak se zápas bude vyvíjet. I když v základní části Hostivař dvakrát porazili, panoval respekt k soupeři. Hostivař do zápasu chtěla dát vše a bylo to také znát při jejich úvodním pressingu. Slavii se podařilo uklidnit hru 3 góly již v první půlce zápasu. Ženy z Hostivaře ale neztrácely naději a povedlo se jim snížit na 1:3. V druhé půlce Slavia přidala další tři góly, takže konečný výsledek 6:1 pro domácí tým mluvil jasně. Adéla Lehovcová vstřelila hattrick a bylo znát, že ani mateřská pauza jí neubrala na její střelecké formě.

2. semifinále žen / HC 1972 Rakovník – HC Slavia Hradec Králové 2:1 (1:1)

Rakovník do Prahy vypravil celý autobus fanoušků a bylo vidět, že atmosféra s hráčkami na hřišti udělala své. Vytvořil se v hale „žlutý kotel“, který podporoval své favority po celý den. Již dopoledne při druhém ženském semifinále jsme byli svědky, co dokáže takový sedmý hráč na tribuně. Týmy Rakovníka i Hradce začaly velmi aktivně. Na obou stranách jsme mohli vidět obrovské šance. Poločas byl nerozhodný 1:1. Ke konci zápasu se dokázal Rakovník po individuální akci prosadit, čímž rozhodl o své výhře.

1. semifinále mužů / HC 1972 Rakovník – HC Bohemians 5:3 (4:1)

Zápas se již od začátku odehrával v napjaté atmosféře. Bohemians se ujmula vedení po trestném rohu. Rakovník se nevzdal a rychlými čtyřmi góly otočil skóre ve svůj prospěch. Hráči Bohemians do toho ale dali vše a ve druhé části zápasu dvěma góly zdramatizovali zápas. Hala bouřila, jak rakovničtí, tak bohemáčtí fanoušci hrnuli své hráče dopředu. Na otočení zápasu Bohemians ale nezbylo dost sil.

2. semifinále / SK Slavia Praha – TJ Plzeň Litice 1:0 (0:0)

Oba týmy si brousily zuby na finále. Hra se velmi rychle přesouvala od jedné brány k druhé a byl k vidění velice pěkný hokej, jak to v semifinále má být. Fanoušci ale čekali na gól marně. Poločas 0:0. Druhá část byla ve znamení neproměněných šancí a v základní části byl stav pořád bezbrankový. Přišly na řadu nájezdy, každý tým měl tři šance. Jediným úspěšným střelcem se stal Martin Capouch, který rozhodl zápas. Slavia trochu se štěstím postoupila do finále. Stačilo kousek a radoval by se tým z Litic.

Finále žen / SK Slavia Praha – HC 1972 Rakovník 3:2 (1:1)

Skóre otevřel pražský tým, Rakovník velice rychle srovnal na 1:1. Krásný hokej. Rakovník přidal v druhé části svou druhou branku a ujal se vedení. Slavia srovnala až šest minut před koncem, 2:2. Hala byla na nohou, stačilo málo a mohl by se žlutým splnit sen, o který usilují již několik let. Pár minut před koncem se otočil výsledek ve prospěch domácích, 3:2 vyhrála Slavia a obhájila titul z minulého roku. Jindřiška Reichlová k tomu posléze dodala: „Potkaly se dva nejlepší týmy v extralize, očekávalo se, že to bude těžký zápas. Vyhrála zkušenost a chladná hlava. Vrátily se po půlroční pauze čerstvé maminky – Adéla Lehovcová, Adéla Kleinová a Kamila Dukátová. Slavia i díky tomu opět nalezla svojí vítěznou formu.“

Finále mužů / HC 1972 Rakovník – SK Slavia Praha 6:1 (2:1)

V hale se na finále mužů sešlo odhadem 600 fanoušků. Žlutý kotel, o kterém jsme se zmiňovali výše, byl připraven udělat vše, aby jejich tým konečně získal zlato. Bubny, řehtačky a hlasivky byly připraveny, mohlo se začít. Všichni byli v očekávání napjatého souboje, protože po semifinálovém zápase Slávistů s Liticemi bylo znát, že Slavia nebude ve finále jednoznačným favoritem. Skóre otevřel Marek Svatoň, Rakovník reagoval velice rychle, a dokonce otočil výsledek na 2:1. Druhá polovina ale byla již jednoznačná. Padal gól za gólem. Slavia nic nevzdala a bylo k vidění několik hezkých šancí na jejich straně, leč letos Rakovník jednoznačně vyhrál 6:1. Umíte si představit tu radost rakovnických hráčů i fanoušků.

 

Následoval ceremoniál, předávání medailí i pohárů. Po odchodu fanoušků byla hala uklizena do původního stavu. Byl to zvláštní pocit, když zhasla světla. Jako kdyby se zde nic nestalo. Ale opak byl pravdou. Celý den jsme mohli vidět krásný halový hokej, emoce byly skoro hmatatelné. Děkujeme fanouškům, kteří vytvořili super atmosféru. Děkujeme hráčům, že na palubovce nechali vše. Děkujeme dobrovolníkům, bez kterých by se tyto akce vůbec nemohly odehrávat. Děkujeme prostě všem, kteří tam byli s námi. Tak zase za rok 🙂

 

Pokud se na zápasy chcete podívat ze záznamu, odkaz na náš youtube kanál máte zde.